2014.09.10 - - „Gintaro kelio“ nariai brandina idėją kurti klasterį

Jungtinių tautų Pasaulinės turizmo organizacijos palaikomas Pasaulinis gintaro kelias žengia į naują etapą Lietuvoje - brandinama idėja kurti „Gintaro kelio“ klasterį. 2014 rugsėjo 9 d. Vilniuje įvyko Valstybinio turizmo departamento kartu su „Verslo Lietuva“ organizuotas seminaras „Gintaro kelio“ klasteris Lietuvoje. Galimybės ir perspektyvos“. Seminare aptarta klasterio nauda ir potencialas Lietuvos turizmui.

„Plėtojant „Gintaro kelio“ idėją Lietuvoje nuveiktas didelis įdarbis. Lietuviškoje gintaro kelio atkarpoje šiandien dalyvauja 100 įvairių įmonių ir organizacijų - lietuviškų gintarinių salelių. Naujų gintaro turistinių produktų kūrimui, verslo ir viešojo sektoriaus bendradarbiavimui brandinama idėja kurti „Gintaro kelio“ klasterį. Tikiu, kad tai padėtų garsinti Lietuvos, kaip šalies, kurioje prasideda gintaro kelias, vardą, pritrauktų daugiau tiek artimų, tiek tolimesnių kultūrų turistų atvykti į Lietuvą,“ - sako Valstybinio turizmo departamento direktorė, Pasaulinio gintaro kelio komiteto pirmininkė dr. Raimonda Balnienė.

Šį pavasarį startavo novatoriška „Gintaro kelio“ svetainė www.worldamberroad.travel, kurioje lietuviškoji „Gintaro kelio“ atkarpa aprašyta lietuvių, anglų, rusų kalbomis. Valstybinio turizmo departamento svetainė skirta turistams, siekiantiems paįvairinti savo kelionę Lietuvoje gintariniais įspūdžiais. Įvairios Lietuvos  įmonės ir organizacijos čia pristato veiklą ar produktus, susijusius su kultūriniu ir aktyviu turizmu, gintaro panaudojimu juvelyrikoje, kulinarijoje, sveikatinimo, apgyvendinimo ir kitose paslaugose. Planuojama, kad vėlesniuose raidos etapuose ši svetainė bus išplėsta ir sujungta su kitų šalių Gintaro kelio atkarpomis.

Apie klasterio idėją, naudą ir nuo ko pradėti, kuriant klasterį, seminare kalbėjo „Versli Lietuva“ klasterių koordinatorius Darius Lasionis. Sėkmingą Anykščių turizmo klasterio istoriją papasakojo jo valdybos pirmininkė Sonata Veršelienė. Ji pažėrė praktinių patarimų ir rekomendacijų, kaip vystyti klasterį, kokių klaidų vengti nuo pat pirmų žingsnių, kuriant šį rinkos modelį. Telšių plėtrą, panaudojant legendą ir populiarinant turizmo produktus, pristatė architektas prof. Algirdas Žebrauskas.

Į seminarą rinkosi Lietuvos turizmo asociacijų,  turizmo informacinių centrų atstovai, įmonių, kurių paslaugos ar produktai susiję su gintaru, atstovai, taip pat turizmo įmonės, dirbančios su įvažiuojamuoju turizmu ir prisidedančios prie šių teminių paslaugų plėtojimo. Prie apvalaus stalo susirinkę dalyviai diskutavo, kaip klasterio kūrimas galėtų įtakoti Gintaro kelio projekto plėtrą, kiek tai galėtų išplėsti dabartinio projekto ribas.

Lietuvoje šiuo metu yra įkurti 5 turizmo klasteriai: Biržų, Anykščių, Kėdainių krašto, Žemaitijos ir Lietuvos medicinos klasteriai.


Edita Gaigalienė,
Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio Ministerijos, atstovė spaudai
Gedimino pr. 38 / Vasario 16-osios g. 2, Vilnius
Tel. +370 706 64 967
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
www.worldamberroad.travel