2017.06.28 - - Vasariška filatelijos paroda pražydo rožių žiedais

Lietuvos paštas tęsia tradiciją supažindinti gyventojus su filatelijos gaminiais ir Vilniaus centriniame pašte pristato kolekcininko Jono Načiūno parodą. Kelis dešimtmečius rinktose neženklinių vokų ir telegramų blankų kolekcijose – iliustraciniai rožių motyvai.

„Vasara – rožių žydėjimo metas, todėl juokaujame, kad Vilniaus centriniame pašte išsiskleidė prasmingi filateliniai gėlių žiedai. Išraiškinga ekspozicija ne tik supažindins lankytojus su filatelinės produkcijos subtilybėmis, bet ir sugriaus vyraujančius stereotipus, kad kolekcininkų lobynuose saugomi vien tik pašto ženklai“, – įsitikinusi Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Rasa Kruopaitė-Lalienė.

Filatelinėje parodoje J. Načiūnas pristato dvi kolekcijas „Rožės - neženklinių vokų iliustracija“ bei „Rožės meninių telegramų iliustracijose“, kuriose per 300 eksponatų iš viso pasaulio. Filatelisto J. Načiūno kolekcijoje savo vietą atrado tiek naudoti, tiek ir niekada paštu neišsiųsti iliustruoti vokai iš Amerikos, Australijos, Afrikos bei kitų pasaulio šalių. Parodoje lankytojai galės apžiūrėti ir itin retą, istorija spėjusia tapti - telegraminių blankų kolekciją.

„Gėlės įvairiose šalyse gana dažnai vaizduojamos filatelinėje produkcijoje. Rožių motyvai populiarūs ne tik pašto ženklų leidyboje bet ir vokų iliustracijose. Todėl šioje parodoje noriu pakviesti lankytojus iš arčiau susipažinti su įvairesniais filatelijos gaminiais“, – teigia J. Načiūnas.

Kolekcionavimu J. Načiūnas susižavėjo dar besimokydamas mokykloje, kuomet klasės draugas padovanojo pirmąjį pašto ženklą, o profesionaliai filatelija domėtis pradėjo nuo 1970 metų. Inžinieriaus mechaniko specialybę turintį filatelistą nuo mažens domina sporto tematika, tačiau pasak filatelisto, gėlių motyvai jo kolekcijose įneša paslapties ir žavesio.

Valstybės valdoma akcinė bendrovė Lietuvos paštas turi tankiausią pašto paslaugų teikimo vietų tinklą šalyje. Lietuvos paštas teikia pašto, logistikos ir finansinio tarpininkavimo paslaugas.

Tomas Bašarovas
Atstovas spaudai
AB Lietuvos paštas
865203234
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai