2022.10.27 - - Žvakių gamintojai: lietuviai kelia vis didesnius reikalavimus žvakių kokybei ir tvarumui

Nuo pirmos, rankomis nulietos žvakės iki įvairiausių dydžių, formų ir paskirties lauko bei vidaus žvakių – taip per ketvirtį amžiaus užaugo nedideliame Kartenos miestelyje įsikūrusi „Geralda“. Jos vadovas Gintautas Igaris sako, kad pirkėjų pasitikėjimą užsitarnauti padėjo jiems duodamų pažadų tesėjimas, o pastaraisiais metais – ir išskirtinis dėmesys tvarumui.

Lyderiaujanti žvakių gamintoja Baltijos šalyse šiuo metu gamina apie 300 įvairių modifikacijų, skirtingų modelių produkcijos, kurios maždaug pusė yra eksportuojama į užsienį.
Fabrike žvakės liejamos automatizuotai, pasitelkiant pažangias technologijas, ir atitinka aukščiausius kokybės bei ekologijos standartus. Tai, pasak G. Igario, yra svarbiausi bendrovės išskirtinumai.
„Kiekviena mūsų žvakė yra aiškiai pažymėta, ją paėmus galima tiksliai žinoti degimo laiką. Laikomės aukštų standartų, griežtai prižiūrime procesus ir tikriname galutinius produktus, kad vartotojams duodamus pažadus ištesėtume. Deja, dažnai susiduriame su konkurentais, kurie į tai žiūri pro pirštus“, – sako G. Igaris.
Didžiausi reikalavimai – kapų žvakėms
„Geralda“ yra sukūrusi įvairiausių gaminių: nuo paprastų „arbatinių“ ar kvapniųjų, padedančių kurti namų jaukumą, iki uodus atbaidančių, kiemo ir Vėlinių žvakių. Pastarosios vis dar sudaro didžiąją dalį visos produkcijos, todėl ruoštis jų pardavimo augimui ir kaupti atsargas bendrovė pradeda dar pavasarį. Atėjus rudeniui, reikiamas žvakių kiekis jau būna pagamintas, belieka jį išvežioti į prekybos vietas.
G. Igaris atkreipia dėmesį, kad kapų žvakių gamyboje keliami aukšti reikalavimai, ypač atliepiant pirkėjų lūkestį, kad žvakės degimo laikas būtų kuo ilgesnis. Standartu ir dažniausiu pirkėjų pasirinkimu tampa žvakės, degančios iki 24 valandų, tačiau yra ir tokių, kurios gali liepsnoti dvi, tris paras ar net iki 110 valandų – tokią galimybę suteikia „Geraldos“ gaminami teleskopiniai žvakių įdėklai.
„Pagaminti kokybišką, ilgai degančią Vėlinių žvakę yra išties nemažas iššūkis. Orai šiuo laikotarpiu dažnai būna atšiaurūs, vėjuoti, lietingi ir šalti, tokiomis sąlygomis išsilaikyti žvakės liepsnai yra gana sudėtinga. Todėl ne tik toliau gaminame pasiteisinusius, žmonių pamėgtus žvakių modelius, bet ir nuolat juos tobuliname, ieškome naujovių, sprendimų, kurie padėtų liepsnai rusenti ypatingai blogomis orų sąlygomis. Tokių produktų turime ne vieną“, – sako G. Igaris.
Įsitikino tvarumo nauda
Kita svarbi žvakių gamybos lyderės kryptis – tvarumas. Bendrovė naudoja vis daugiau energijos ir žaliavų, gautų iš atsinaujinančių šaltinių: elektrą gamina ant gamyklos stogų sumontuotos saulės jėgainės, o jos pritrūkus – perkama „žalia“ elektros energija, gamyboje atsisakoma naftos produktų, kurie keičiami biologinės kilmės degia mase, augalinės kilmės ir perdirbtu plastiku.
„Mūsų manymu, ateityje žmonių kultūros, tradicijų dalimi žvakės išliks tik tokiu atveju, jei jos bus tvariai gaminamos ir tvariai vartojamos. Todėl vienas didžiausių mūsų prioritetų yra suteikti tokias galimybes mūsų pirkėjams“, – pažymi „Geraldos“ vadovas G. Igaris.
Tvarumas suteikia papildomų naudų – saulės modulių gaminama elektra padeda sutaupyti, o atsinaujinančios medžiagos, tokios kaip stearinai ir aliejai, leidžia pagaminti kokybiškesnes, atsparesnes ir ilgiau degančias žvakes.
Žmonių požiūris keičiasi
Daugiau nei du dešimtmečius „Geraldos“ žvakėmis prekiaujančio lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ atstovai pastebi, kad pirkėjų dėmesys tvarumui ir socialinei atsakomybei auga.
„Tą patvirtina žmonių pasirinkimai. Daugėja pirkėjų, kurie renkasi daugkartines žvakides su keičiamais įdėklais, kurie leidžia tą patį indelį panaudoti daugybę kartų. Tai yra kartu ir tvarus, ir taupus pasirinkimas, be to, šios žvakės geriausiai pritaikytos sudėtingiems rudeniniams Lietuvos orams“, – sako „Maximos“ Pirkimų departamento direktorius Marius Tilmantas.
„Maxima“ kasmet nuperka daugiau nei ketvirtadalį visos „Geraldos“ pagaminamos produkcijos, kuria prekiaujama ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse, kur veikia prekybos tinklo parduotuvės.
9 iš 10 „Maximos“ parduodamų kapų žvakių yra pagamintos Lietuvoje.
Apie prekybos tinklą „Maxima“
Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba daugiau nei 12 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 400 tūkst. klientų.