2024.05.27 - - Lankytojų laukia atnaujintas ir miškininko pasakojimais įgarsintas Varnikų pažintinis takas

There are no translations available.

Vasarėjantis oras skatina daugiau laiko praleisti gamtoje, o pastaraisiais metais šalyje vienas populiariausių laisvalaikio praleidimo būdų – pasivaikščiojimas pažintiniais takais. Nuo gegužės 27 d. po 9 mėnesius trukusios rekonstrukcijos Varnikų pažintinis takas laukia lankytojų ir kviečia pažinti gamtos turtus klausantis audio gido – miškininko pasakojimų – tai naujovė Lietuvos miškų pažintiniuose takuose.

„Pastebime, kad lankymasis miškuose, vaikščiojimas pažintiniais takais Lietuvoje pastaraisiais metais yra itin intensyvus, tad skiriame didesnį dėmesį lankytojų komfortui ir ieškome būdų, kaip dar labiau praturtinti jų patirtis. Miškininkai prižiūri daugiau nei 1000 rekreacinių objektų, o Varnikų pažintinis takas – vienas iš lankomiausių ir populiariausių visoje Lietuvoje. Džiugu, kad atnaujinę taką, miško lankytojams suteiksime ir patogumo, ir pasivaikščiojimus papildysime žiniomis apie gamtos turtus nauju būdu  – nuskaičius QR kodus, taku keliauti galima klausantis miškininko pasakojimų apie šios vietos bioįvairovę. Jeigu ši mūsų įdiegta naujovė pasiteisins, šią idėją įgyvendinsime ir kituose rekreaciniuose objektuose“, – sako VMU generalinis direktorius Valdas Kaubrė.

„Atgimstantis Varnikų takas – didelė dovana visam Vilniaus regionui. Tai vienas iš pavyzdžių, kad šiemet žengiant į akcinės bendrovės statusą, Urėdijos veikla išliks diversifikuota. Investicijos į šalies gražiausius miškų rekreacijos objektus įrodo įmonės rūpestį gamtotvarka ir rekreacija“, – sako aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Įsikūręs Varnikų botaniniame-zoologiniame draustinyje, Varnikų pažintinis takas suteikia daugiau nei 3 km pasivaikščiojimo po įspūdingiausias, gražiausias ir net sunkiausiai prieinamas draustinio vietas, galimybę. Kalvotas, ledyno pakraščio suformuotas reljefas, senas, natūralus ir jaunas žmogaus sodintas miškas ir liekaniniai ežerėliai Ilgelio pelkėje – tik dalis gamtos vertybių, kurias galima išvysti pasivaikščiojimo metu. Įspūdingos kalvos ir tarp jų įsirėžusios gilios aklinos tarpkalvės nepaliks abejingų, o ir besidomintys augmenija liks nustebinti – čia auga net 118 samanų rūšių, įvairių retų grybų ir saugomų augalų. Puiku ir tai, kad Varnikų pažintiniame take įrengtose atokvėpio vietose ir apžvalgų aikštelėse kiekvienas galės stabtelti, pailsėti ir pasigrožėti įspūdingais vaizdais.

Lankytojus nuo šiol džiugins ne tik atnaujinta tako infrastruktūra. Išskirtines pasivaikščiojimų patirtis garantuos ir pažintį su vietovės biologine įvairove bei gamtos turtais suteiks audio gidas – miškininko pasakojimai. Keliose sustojimo vietose, ant informacinių stendų, lankytojai ras QR kodus, kuriuos nuskenavus iškart išgirs miškininko pasakojimą apie ypatingą ir paslaptingą šio draustinio gamtos pasaulį. Miškininko istorijos lydės einant taku ir pavers pasivaikščiojimus įtraukiančiais ir informatyviais.

Varnikų pažintinio tako atnaujinimo darbai truko apie 9 mėnesius. Senas takas buvo pakeistas nauju, iš spygliuočių medienos lentų pagamintu taku. Atnaujintas takas – ilgaamžiškesnis, kadangi medinė tako dalis neturi sąlyčio su pelke. Naujo tako karkasas yra pakeltas ir pritvirtintas prie iš plastiko pagamintų vamzdžių, o tai garantuoja ne tik ilgaamžiškumą, bet ir lengvesnį tako administravimą bei remontą. Taip pat atnaujintos ir atokvėpio bei apžvalgos aikštelės, kurios suteiks patogią vietą poilsiui ar puikią vietą gėrėjimuisi aplinka. Varnikų pažintiniame take lankytojus pasitiks ir VMU darbuotojų rankomis sukurti informaciniai stendai ir drožiniai. Iš viso tako naujinimo darbams VMU investavo apie 226 tūkst. Eur.

Miškininkai tikisi, kad po atnaujinimo Varnikų pažintinis takas sulauks dar didesnio lankytojų dėmesio. Užsukite, pasivaikščiokite ir iš arčiau susipažinkite su išskirtiniu šios vietovės gamtos pasauliu!

Miškų pritaikymas rekreacijai yra vienas iš VMU vykdomų specialiųjų valstybės įpareigojimų, rekreacinių objektų priežiūra bei atnaujinimas – nuolatinis miškininkų darbas, siekiant, kad lankytinos vietos miške būtų patrauklios ir saugios tiek šalies gyventojams, tiek turistams iš svečių šalių.

VMU valdo ir prižiūri 1107 rekreacinius objektus. Vien per 2023 m. VMU regioniniai padaliniai rekreacinių objektų priežiūrai ir remontui išleido daugiau nei 523 tūkst. Eur.

Valdonė Ugianskienė
Mob. +370 674 89759
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it