2024.02.08 - - Nuo naujo pašto ženklo žvelgs spalvas keičiantis kiškis

There are no translations available.

Vasario 9 d. Lietuvos paštas išleidžia Baltajam kiškiui skirtą grafikos dizainerės Giedrės Gabnienės sukurtą pašto ženklą „Lietuvos raudonoji knyga“. Pašto ženklo nominalas – 1,85 Eur, tiražas – 45 tūkst. vnt. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu išleidimo dieną vyks Vilniaus pašte, adresu Totorių g. 8.

„Lietuvos raudonoji knyga“ – tęstinė pašto ženklų serija, kurią Lietuvos paštas leidžia kasmet, dar nuo 1991 metų. Pernai metais šios serijos ženkluose buvo įamžintos reto lietuvio ausiai girdėtos unikalios gėlės – vėjalandė šilagėlė ir plačialapė gegūnė.

Baltasis kiškis (lot. Lepus timidus) – kiškinių šeimos žinduolis, esantis šiek tiek mažesniu už pilkąjį kiškį. Į Lietuvos raudonąją knygą ši kiškių rūšis buvo įrašyta dar 1989 metais.

Šie saugomi kiškiai šeriasi du kartus per metus, tokiu būdu keisdami ir savo spalvą.  Rudenį, spalio mėnesį jų kailis tampa baltas, o kovo viduryje keičiamas į vasarinį pilkos spalvos. Žiemą išsišėrę žvėreliai būna visiškai balti, tik su juodais ausų galiukais.

Šiaurės kraštuose baltasis kiškis gyvena tundrose, miškatundrėse ir taigose, o Lietuvoje randamas spygliuočių ir mišriuose miškuose. Dažniausiai juos pamatyti galima aukštapelkių, miško pakraščių, ir jaunuolynų plotuose.

Lukas Zadarackas
Ryšių su visuomene komunikacijos projektų vadovas
AB Lietuvos paštas
868748080
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it