2023.12.07 - - Daugiau nei kalėdinė dovana – kviečia rinktis dovanas iš pokytį visuomenėje kuriančių verslų

There are no translations available.

Jau ketvirtus metus iš eilės Lietuvoje startuoja virtuali socialinio verslo kalėdinė mugė, kviečianti įsigyti unikalių, atsakingai pagamintų dovanų. Renkantis dovanas šioje internetinėje platformoje prisidedama prie socialinėje atskirtyje atsidūrusių žmonių įtraukimo ir bendros visuomenės gerovės kūrimo, įsitikinę mugę organizuojančios Lietuvos socialinio verslo asociacijos atstovai.

Vidutiniškai lietuviai šiemet planuoja pirkti po 6 dovanas artimiesiems, draugams, kolegoms, rodo „KOG instituto“ tyrimas.

„Dovanojimo kultūra Lietuvoje labai stipri – mums patinka ne tik gauti, bet ir dovanoti. Ir nors vis dažniau  galvodami apie dovanas atsigręžiame į vietinius verslus, socialiai atsakingas, tvarias iniciatyvas, kartais sunku rasti tokių dovanų idėjų. Todėl jau ketvirtus metus iš eilės organizuojame virtualią socialinio verslo kalėdinę mugę. Joje į vieną vietą surinkome pokytį visuomenėje kuriančius verslus, siūlančius įvairias prekes ir paslaugas, kurios gali tapti prasminga dovana mylimiems žmonėms“, – sako Lietuvos socialinio verslo asociacijos (LiSVA)  vadovė Viktorija Bražiūnaitė.

Nuo idėjos iki ilgametės tradicijos

Anot jos, kelerius metus iš eilės organizuojama socialinio verslo kalėdinė mugė jau tampa savotiška tradicija ir kūrėjams, ir dovanų ieškantiems pirkėjams.

„Pastebime, jog kasmet socialiniai verslai, ypač iš kaimo vietovių arba kuruojami vyresnio amžiaus žmonių, įgauna daugiau drąsos prisistatyti ir pateikti savo dovanų idėjas kalėdinei mugei. Sulaukiame ir ilgamečių dalyvių. Verslai jau laukia, kada galės pateikti savo dovanų pasiūlymus. Matome susidomėjimą ir iš visuomenės. Tikiu, kad kuriame gražią ir ilgametę tradiciją bei kviečiu visus norinčius socialinius verslus taip pat prisijungti prie šios iniciatyvos“, – teigia V. Bražiūnaitė.

Idėja organizuoti tokią mugę kilo iš didelio noro sukurti erdvę, kurioje žmonės galėtų greitai ir patogiai rasti šventines dovanas, pagamintas mažų ir didelių socialinių verslų.

„Išrinkti, surasti ir nupirkti dovanas jau ir taip nelengva, o ką jau kalbėti, jei norima įsigyti socialiai atsakingai pagamintų produktų. Dažnam paprasčiausiai neaišku, kur ir ko ieškoti. Todėl socialinio verslo kalėdinė mugė – sprendimas, padedantis lengvai ir greitai pardavėjams bei pirkėjams rasti vieniems kitus. Šventines dovanas perkant šioje platformoje, keičiami nepalankioje padėtyje esančių žmonių gyvenimai, prisidedama prie gamtos tausojimo“, – pasakoja V. Bražiūnaitė.

Šiemet pirmą kartą prie iniciatyvoje dalyvaujančio socialinio verslo „Syvas“, parduodančio senjorų gaminamus rankdarbius, direktorė Rasa Valinskienė pasakoja, kad prisijungti nusprendė vos tik išgirdę apie LiSVA ir jų vykdomą veiklą.

„Syvas“ vysto baltiškas tradicijas, senuosius amatus, tautodailę ir rankų darbo gaminius, – pasakoja R. Valinskienė. – Esame iš Skuodo rajono, siūlome megztų, veltų, siūtų ir net austų gaminių: pirštinių, kojinių, servetėlių, stalo takelių. Džiaugiamės galimybe save pristatyti ne tik mūsų krašto, bet ir didmiesčių – Vilniaus, Kauno – gyventojams.“

Mugėje – ir gyvūnų terapija

LiSVA rengiamoje virtualioje kalėdinėje mugėje galima rasti įvairių dovanų pasiūlymų: kuponų tvariems drabužių mainams, gyvūnų terapijai, edukaciniams užsiėmimams, žmonių su negalia ar socialinėje atskirtyje atsidūrusiųjų pagamintų dirbinių.

„Turime tikrai nemažą prasmingų dovanų pasirinkimą. Pavyzdžiui, onkologinėmis ligomis sergantiems asmenims padedanti „Tėviškės namų“ bendruomenė iš Alytaus mūsų mugėje dalyvauja nuo pirmųjų metu. Jie siūlo sveikuoliškus maisto produktus ir arbatas. Socialinis verslas iš Mažeikių „Būk su manim“, bendradarbiaudamas su dirbtuvių namais „Dirbinyčia“, siūlo lėlytes iš antrinės tekstilės atraižų. „Būk su manimi“ dirba su tekstile, kaip antrine žaliava, ir teikia neatlygintiną pagalbą gyventojams, atsidūrusiems tokiose krizinėse situacijoje kaip gaisras, liga ar artimojo netektis“, – pasakoja V. Bražiūnaitė.

Virtualioje socialinio verslo kalėdinėje mugėje https://lisva.org/lisva-kaledine-muge/ galima įsigyti rankų darbo pirštinių, kojinių, žvakių, dovanų kuponų, kalėdinių žaisliukų, pagalvėlių ir kitų išskirtinių dirbinių, sukurtų organizacijų „Tapk laisvas“, „Lobių dirbtuvės“, „Elnių SPA“, Keramikos akademija, Prienų neįgaliųjų draugijos Balbieriškio skyrius, Tėviškės namų bendruomenė, „Urbanbee“, „Būk su manimi“, „Syvas“, „Mano guru“, SIC socialinės dirbtuvės, „TEXTALE“, „WoW University“, „Miesto laboratorija“, „Taško istorija“, „Pirmas blynas“, „Pilnos širdys“.

Viktorija Bražiūnaitė
Lietuvos socialinio verslo asociacija (LiSVA) vadovė
862075031
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it